Restauracje przyjazne psom – czy to konieczność?

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka i każdy właściciel czworonoga chyba może się z tym stwierdzeniem zgodzić. Skoro tak nie dziwi szczególnie również i to, że obecnie z psem chcemy wyjść wszędzie, a więc do kina czy rodziny. To samo tyczy się zresztą także lokali gastronomicznych. Większość z tych, którzy chcą pojawić się w restauracji ze swoim pupilem, nie zwraca uwagi na to, jakie urządzenia gastronomiczne mają takie punkty, ale to, czy oferują możliwość pobytu z psem. Jak jest w tym w naszym kraju?

Pozytywny trend

Trzeba mieć na uwadze, że z psami w restauracjach jak na razie możemy się spotkać dość rzadko, choć trzeba mieć na uwadze, że w większych miastach jest to już pozytywny trend i możemy sobie na to pozwolić w coraz większej liczbie punktów gastronomicznych. Często jest to też uzależnione od tego, z jakim psem mamy do czynienia. Właściciele mogą nas wpuścić z czworonogiem niewielkim, ale dużym już nie. W zasadzie jest to więc kwestia preferencji właściciela.

Co na to sanepid?

Jeśli weźmiemy pod uwagę sanepid, to na pewno pod uwagę przy badaniu restauracji bierze on urządzenia gastronomiczne i ogólną czystość. Być może wielu to zdziwi, ale w zakazach nie ma nic o tym, że w takiej restauracji nie może pojawić się pies. Jest to tylko wymysł właścicieli, którzy wszystko zrzucają na barki sanepidu. Warto, aby zajęli się oni lepiej urządzeniami gastronomicznymi, a psy pozostawili natomiast w spokoju. Do tych sanepid akurat zastrzeżeń nie ma.